Strona główna Kontakt Napisz do nas
Nasze gimnazjum
Historia szkoły
Kilka słów o szkole
Nasze osiągnięcia
Osiągnięcia sportowe
Dyrekcja
Sekretariat
Grono pedagogiczne
Psycholog
Biblioteka
Pielęgniarka
Pracownicy
Zespół TWIST
Współpraca
Dokumenty szkoły
Wyniki egzaminów
Kontakt
 
Nasz patron
Biografia
 
Sztandar
Nasz sztandar
 
Rada Rodziców
Skład Rady
Regulamin
Konto Rady Rodziców
Kontakt
 
BIP
 
 
Dla uczniów
Zajęcia dodatkowe
Zastępstwa
Dzwonki
Wychowawcy
Samorząd uczniowski
Konkursy
Jadłospis
Diablik Szkolny
English Corner
Projekty edukacyjne
 
Galeria
Rok szkolny 2009/2010
Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2016/2017
Galeria filmów
 
Dla rodziców
Kalendarz roku szkolnego
Zebrania / Konsultacje
Podręczniki
Programy nauczania
Wymagania edukacyjne
Ważne informacje
 
Rekrutacja
Procedury rekrutacji
Obwód naszej szkoły
 
Licznik odwiedzin
liczniki
 
Autorzy strony
 
 
Rok szkolny 2016/2017

 

* Miejski Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny "W świecie pieniądza" - III miejsce

 

* MISTRZ MATEMATYKI - finalista

 

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie

 

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

 

* Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny - III miejsce

 

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - LAUREAT - Aleksandra Wójcik

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki - FINALISTA - Kamil Brożek

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie - FINALISTA - Kamil Brożek

* Konkurs Matematyczny "W świecie pieniądza" - III miejsce - Marcin Ostrowicz

 

* V Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Czar Bożego Narodzenia" - I miejsce

 

* XIV Konkurs na pracę pisemną dla gimnazjalistów "Mam pomysł na swoje życie" - "Kolega - przyjaciel czy wróg"

 

* Konkur literacko-plastyczny w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł"

Nasi uczniowie jak co roku brali udział w Ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" i zdobyli wyróżnienia w konkursie plastyczno-literackim "Pod dobrą opieką".

 

 
Rok szkolny 2015/2016

 

* Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

Najlepszy okazał się Kamil Brożek, który zajął 5 miejsce w powiecie oraz 8 w regionie.

 

* Wojewódzki Międzyszkolny Turniej "Zostanę ornitologiem" - tytuł finalisty

 

* Konkurs "Tłumaczenie jest sztuką" - III miejsce

 

* III Konkurs Literacki pod tytułem "Świat zmianiają zawodowcy" - I miejsce

 

* Szkolny Konkurs Multimedialny "Zawody przyszłości"

 

* Szkolny Konkurs na "Najładnieszą dekorację świąteczną - Wielkanoc 2016"

 

* Gala talentów

 

* Miejski Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny - III wyróżnienie - Kamil Brożek.

 

* Wojwódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Rosyjskiego - TYTUŁ LAUREATA - Anita Samoylova.

 

* VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Gimnazjamnych Katowic "Mistrz Ortografii 2016".

 

* Szkolny Klub Wolontariatu.

 

* Międzyszkolny konkurs: Dyktando w Języku Angielskim.

 

* Konkurs literacki: "Śląskie przemysłowe życiorysy".

 

* Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej "All You Need Is Love".

 

* Międzyszkolny Konkurs Geograficzno-Matematyczny GEOMAT

 

* Powiatowy Konkurs Krasomówczy "Kobieta na Śląsku dawniej i dziś".

 

* XV Wojewódzki Konkurs Biblijny - III miejsce

* Międzyszkolny konkurs "ZDROWY I BEZPIECZNY GIMNAZJALISTA" - I i II miejsca

 

* Wyróżnienie w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym "PIESKI W KRESKI".

* Miejski Konkurs Języka Angielskiego - III miejsce

* Międzyszkolny konkurs plastyczny "Anioły - Dobre duchy"

 

* Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

* z Języka Polskiego - Sandra Ujma, Antonina Kudela, Kamil Brożek, Anna Rachwol, Paulina Oberska, Aleksandra Wójcik

* z Matematyki - Kamil Brożek

* z Języka Rosyjskiego - Anita Samoylova

 

* II etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskego dla Gimnazjalistów - zakwalifikowali się Mateusz Kempski oraz Amadeusz Musiał.

 

* XIII Ogólnopolski Konkurs na pracę pisemną dla gimnazjalistów "Mam pomysł na swoje życie", "Kolega przyjaciel czy wróg"

* "Moje przyrodnicze Katowice" - konkurs organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach - I i III miejsce oraz wyróżnienie.

* Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs "Z biologią za pan brat"

* ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ - tytuł laureata ogólnopolskiego

* X Międzyszkolny Konkurs "Wiem, że potrafię" - I miejsce w kategorii talent literacki

* X Międzyszkolny Konkurs "Wiem, że potrafię" - I miejsce w kategorii talent plastyczny

* X Międzyszkolny Konkurs "Wiem, że potrafię" - III miejsce w kategorii talent plastyczny

 

 
Rok szkolny 2014/2015

 

* Puchar Polski w klasie OMEGA Sport i OMEGA Standard - II miejsce

* Międzyszkolny Konkurs Polonistyczno-Informatyczny "Moje inspiracje Twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" - I, II, III miejsce i wyróżnienie

* Powiatowy Konkurs Informatyczny "Odżywiam się zdrowo. Żyję zdrowo" - I i II miejsce

 

* Miejski Konkurs Matematyczny GIMAS - IV miejsce

* Za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Katowice kategoria Szkoły Gimnazjalne rok szkolny 2014/2015

* II Turniej Pilki Siatkowej Dziewcząt - Memoriał Karoliny Borończyk - III Miejsce

* XI Gimnazjada Młodzieży Szkolnej o Puchał Marszałka Województwa Śląskiego w Koszykówce Chłopców - finał - VI miejsce.

* Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców - półfinał - I miejsce.

* IX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów z dysleksją - kategoria projektu karty zawodu - wyróżnienie

* IX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów z dysleksją - kategoria logo konkursowe - wyróżnienie

* IX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów z dysleksją - kategoria łamigłówki matematyczne - I miejsce

* IX Międzyszkolny Konkurs dla uczniów z dysleksją - kategoria talent plastyczny - III miejsce

* III Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 19 w Katowicach - II i IV miejsce

* Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY - wyróżnienia

* Finał XI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchał Marszałka Województwa Śląskiego - VI miejsce

* Turniej Piłki Możnej o Puchar Dyrektora ZS4 - II miejsce

* Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt - IV miejsce

* Zawody Rejonowe Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt - I miejsce

* Miejski Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny "W Świecie Pieniądza" - II miejsce dla Kamila Brożka

* Półfinał Wojewódzki Koszykówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych - I miejsce

* Mistrzostwa Katowic w Piłce Nożnej Chłopców - IV miejsce

* Dyplom za udział w akcji UNICEF-u i Naczelnej Rady Adwokackiej

* "Dyktando w języku angielskim" organizowane przez Liceum Ogólnokształcące im. J. F. Kennedy'ego w Katowicach

* Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 19 im. Henryka Sławika w Katowicach - I miejsce

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w Koszykówce Chłopców - I miejsce

* Turniej Siatkówki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice - III miejsce

* XV Turniej O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej - IV miejsce

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w Siatkówce Dziewcząt - IV miejsce

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w Piłce Ręcznej Dziewcząt - I miejsce

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców - I miejsce

* XI Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch? Znam" - III miejsce - Sandra Radzimirska

* Powiatowy Konkurs Krasomówczy "Światło ze Śląska" - dawniej i dziś ?

 

* Międzyszkolny Konkurs "Henryk Sławik i Józef Antall senior - bohaterowie trzech narodów"

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - tytuł LAUREATA - Zuzanna Staniec oraz Marcel Żurowiec

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii - tytuł LAUREATA - Marcel Żurowiec

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie - tytuł LAUREATA - Marcel Żurowiec

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego - tytuł FINALISTY - Sandra Radzimirska

* Konkurs matematyczny MISTRZ MATEMATYKI - I miejsce - Mateusz Habernal

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

*Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych

* Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Pocztówka dla św. Mikołaja" - I miejsce

* XII Wojewódzki Konkurs na pracę pisemną

* XIV Ogólnopolski Memoriał im. Marka Kowalskiego w koszykówce chłopców - I miejsce

* IV Międzynarodowy Turniej Barbórkowy

* Debata

* Wojewódzki konkurs o Henryku Sławiku

* I Gwarkowski Turniej Koszykówki - II miejsce

 

 
Rok szkolny 2013/2014

 

* Uczennica naszego gimnajzum Daria Pilch otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym w Japonii organizowanym przez firmę Pentel.

* Uczeń naszego gimnajzum Marcin Knapek otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym w Japonii organizowanym przez firmę Pentel.

* III Środowiskowy Turniej Koszykówki Dziewcząt - I oraz II miejsce koszykarek z naszej szkoły

* III Środowiskowy Turniej Koszykówki Chłopców - I oraz II miejsce koszykarek z naszej szkoły

* Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Literacki "Z LITERATURĄ ZA PAN BRAT"

* Międzyszkolny Konkurs Literacki "GRANICE ZWIERZEŃ" - II miejsce dla Julii Łyczby, III miejsce dla Piotra Matrasa, IV miejsce dla Sławomira Lechowskiego.

* Konkurs "Kulinarna Podróż po Zdrowie" zorganizowany przez Zespół Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach - III miejsce dla naszego gimnazjum.

* Konkurs "Znajdź właściwe rozwiązanie z życzeniami dalszych sukcesów" zorganizowany przez Państwową Inspeckję Sanitarną w Katowicach - III miejsce dla Jakuba Twardzika.

* XIII Gimazjada Pływacka o Puchar Prezydenta Katowic zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy "KARLIK" oraz ZSO nr 7 w Katowicach - Marchaj Maciej (I miejsce - styl motylkowy), Michał Walczak (II miejsce - styl motylkowy), sztafeta chłopców 4*50m - II miejsce.

* Nagroda dla Wiktorii Liszki w XII Konkursie na pracę pisemną "Mam pomysł na swoje życie".

* Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Par zorganizowany w Zespole Szkół nr 4 im. T. Klenczara - II oraz III miejsce

* VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Europejskich - udział Moniki Bratek.

* III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Katowic Szkół Gimnazjalnych "Łączy nas piłka" - III miejsce

* XI edycja DYKTANDA W JĘZYKU ANGIELSKIM pod patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego zorganizowana przez Liceum Ogólnokształcącym im. J. F. Kennedy'ego. W konkursie wzięły udział 73 osoby z katowickich szkół. Nasi uczniowie Jan Wolny oraz Wiktoria Liszka zajęli kolejno 5 i 10 miejsce.

* Eliminacje miejsckie do konkursu recytatorskiego "Mały OKR 2014" w Katowicach zorganizowane przez MDK "Ligota" - wyróżnienie dla Zuzanny Staniec.

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w Piłce Siatkowj Dziewcząt - I miejsce dla dziewcząt z kl. III c

* VII edycja Miejskiego Konkursu Geograficzno-Matematycznego GEOMAT - V i X miejsce (Waldemar Szewczuk i Maciej Sitko)

* III Ogólnopolski Turniej Koszykówki Kadetów DWÓJKA CUP w Ełku - III miejsce chłopców z klasy II c.

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt - III miejsce

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców - III miejsce

* Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt - I miejsce

* II edycja międzygimnazjalnego konkursu "Obudź w sobie przyrodniczego geniusza" organizowanego przez VII Liceum Ogólnokształcące - I miejsce Waldemar Szewczuk oraz II miejsce Paulina Biernacka

* Miejski Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny "W świecie pieniądza" - wyróżnienie - Klaudia Respondek

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w piłce nożnej dziewcząt - III miejsce

* VII Turniej Piłki Nożnej dla Dziewcząt ze Szkół Gimnazjalnych - III miejsce

* Gra Miejska "Skąd jesteśmy" - II miejsce

* VIII Biegi Przełajowe "Powstańcze pomniki" - II miejsce

* Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w lekkoatletyce - konkurencja sztafeta 4x100m dziewcząt - II miejsce

* X Gimnazjada Młodzieży Szkolnej O Puchar Marszałka Województwa Śląskiego - II miejsce

* X Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego - I miejsce - Waldemar Szewczyk

* Międzynarodowy turniej koszykarski - Memoriał Vladimira Janceka - 6 miejsce

* IV Edycja Akcji "Bliżej gimnazjów" - III miejsce

* IV Puchar Śląska we wrotkarstwie szybkim

* Międzyszkolny turniej pt.: "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię" - III miejsce

* VII Regionalny Konkurs Dla Gimnazjalistów "ChemoBiol - FizoMat" - Finalista

* II Turniej koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 19 - II i III miejsce

* Wojewódzki Konkurs Przemiotowy z Biologii - tytuł finalisty - Wldemar Szewczuk

* Wojewódzki Konkurs Przemiotowy z Języka Polskiego - tytuł finalisty - Wldemar Szewczuk

* Powiatowy Konkurs Polonistyczno-Informatyczny "Moje inspiracje twórczością Tadeusza Różewicza" - II miejsce - Piotr Matras, III miejsce - Agata Kroplewska, wyróżnienie - Iga Bubula, Monika Bratek

* VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego "Pamiętajmy o ..... lasach" - I miejsce - Maciej Figuła, II miejsce - Sonia Żemła, III miejsce - Filip Paczyński, wyróżnienie - Dawid Jureczko, Paulina Biernacka

* List gratulacyjny dla Pauliny Biernackiej

 

 

 
Rok szkolny 2012/2013

 

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego - do III etapu: Waldemar Szewczuk, Maciej Sitko, Kamila Renka - FINALIŚCI.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki - do II etapu: Waldemar Szewczuk.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii - do III etapu: Waldemar Szewczuk - FINALISTA.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego - do II etapu: Jan Wolny, Agnieszka Jureczko.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii - do II etapu: Marcel Żurowiec.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii - do II etapu: Waldemar Szewczuk.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie - do II etapu: Waldemar Szewczuk, Jakub Sikora.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego - do II etapu: Weronika Rachwol.

* VIII Międzyszkolnym Konkurs dla Uczniów z Dysleksją „Wiem, że potrafię” - „Autoportret” zorganizowany przez Gimnazjum nr 4 im. J. Ziętka w Katowicach - Jakub Zemlik z klasy III a - I miejsce, a Marcin Knapek z klasy I aII miejsce. Natomiast w kategorii łamigłówki matematyczne Jakub Zemlik zajął III miejsce.

* Święto Liczby Pi - konkurs matematyczny "Mistrz Matematyki" - Krzysztof Klich z klasy IIIa uzyskał tytuł FINALISTY

* Mały Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - I miejsce dla siatkarek z klasy II c, najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Alina Białowąs

* W Zespole Szkół Nr 10 im. prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu odbył się koncert laureatów XXI Konkursu Piosenki Niemieckiej - Patrycja Pinkawa i Edyta Jagłowska z klasy 2a zdobyły II miejsce w kategorii duety

* IX Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego w Gimnazjum nr 18 im. Józefa Nowary w Katowicach - Agnieszka Jureczko z klasy III a - III miejsce

* Koszykarze z klasy III c - II miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chcłopców.

* Koszykarze UKS 27 - III i IV miejsce w I Turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 19 w Katowicach

* Siatkarki UKS Sokół 43 - II miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Siatkówki Dziewcząt organizowany przez MOSiR Łaziska Górne.

* Uczniowie naszej szkoły - II miejsce w klasyfikacji zespołowej w VII Biegach Przełajowych "Powstańcze Pomniki" - organizacja UKS Źrodełko.

* WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ "EKO-MANIAK ODKRYWA CIENIE I BLASKI EKOLOGII W NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU":

I MIEJSCE: Michał Walczak - kl I d

II MIEJSCE: Marcin Knapek - kl I a

III MIEJSCE: Sonia Żemła - kl II b

WYRÓŻNIENIE: Magdalena Niemczyk - kl II c, Iga Bubula - kl II c

* Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Informatyczno-Polonistycznego: "Moje inspiracje twórcząścią Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" - I miejsce Kinga Klich,

* Wyniki Międzyszkolnego Konkursu "Ekologia" - VII edycja pod hasłem "Alternatywne źródła energii" - I miejsce: Piotr Matras oraz wyróżnienia: Sonia Żemła i Aleksander Parzoch.

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych - Piłka Siatkowa Dziewcząt - II miejsce dla Gimnazjum nr 19.

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych - Piłka Koszykowa Dziewcząt - II miejsce dla Gimnazjum nr 19.

* Mistrzostwa Katowic Szkół Gimnazjalnych - Piłka Koszykowa Chłopców - II miejsce dla Gimnazjum nr 19.

 

 
Rok szkolny 2011/2012

 

* VIII WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ 2011 (wrzesień) - laureat: A. Rączka (III miejsce).

* "Co Ty wiesz o Ameryce?" (wrzesień) - wyróżnienia: M. Piec, K. Karlik.

* "Katowice od A do Z. M jak muzyka", org. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach (wrzesień) - I miejsce: A. Gawłowicz, II miejsce: M. Rojowska, III miejsce: A. Rączka.

* "TRIO BASKET DZIEWCZĄT" (wrzesień) - III miejsce.

* Konkurs recytatorski "Miłość - rzeczywistość w krainie fantazji" (październik) - I miejsce: D. Resztak, II miejsce: E. Jagłowska, III miejsce: A. Gawłowicz, IV miejsce: A. Rączka.

* Mistrzostwa Katowic gimnazjalistów w piłce nożnej (październik) - II miejsce (drużyna nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu).

* Konkurs recytatorski do MDK na ul.Gliwickiej 214 (II etap konkursu "Miłość - rzeczywistość w krainie fantazji") (październik) - II miejsce: A. Rączka, wyróżnienia: A. Gawłowicz, E. Jagłowska.

* Siatkarki z Gimnazjum nr 19 (I c) - I miejsce w turnieju o PUCHAR I LO im. Karola Miarki w Mikołowie.

Puchary

* Turniej Coca-cola Cup 2012 (listopad) - II miejsce.

* Kokurs recytatorski;I stała się niepodległość" (listopad) - I miejsce: D. Resztak i K. Korzeniowski, II miejsce: A. Zieliński, III miejsce: K. Jureczko.

* Miejski konkurs "Zmiany klimatyczne - wyzwanie dla nas wszystkich" (listopad) - do finału: W. Szewczuk.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego (listopad) - do II etapu: A. Rączka, K. Renka.

* Magdalena Kocoń III C - tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego;

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki(listopad) - do II etapu: P. Eizerman.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii (listopad) - do II etapu: A. Zadora M. Wiśniewska.

* Waldemar Szewczuk I A - tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii;

* Gra Miejska "Fair Train" (listopad) - III miejsce drużyna: P. Eizerman M. Wiśniewska.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z WOS-u (listopad) - do II etapu: A. Legkoszkur.

* Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego (listopad) - do II etapu: M. Sadowska A. Jureczka K. Skrzydel.

* Rozgrywki w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych – seria eliminacyjna (listopad) - awans do półfinału.

 

 
Rok szkolny 2010/2011

 

* Chłopcy z Gimnazjum nr 19 (II A i II B) - II oraz III miejsce w siatkówce, zawody organizowane z Okazji Dni Kostuchny.

Puchary

* Dziewczyny z Gimnazjum nr 19 (I C) - I miejsce w III Turnieju Koszykówki Dziewcząt - "Alles Cup 2010".

Koszykarki

* Monika Spaczyńska wzięła udział  w finale  XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA – PRZYSZŁOŚĆ  ZIEMI  W  ŚWIADOMOŚCI  LUDZI”    organizowanym  przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Komisja Konkursowa oceniła w tym roku 239 prac, spośród których do sesji referatowej finału konkursu wytypowała 9 najlepszych prac, do sesji posterowej finału zakwalifikowała 19 prac oraz uhonorowała listami gratulacyjnymi  33  prace. Monika otrzymała wyróżnienie trzeciego stopnia  w sesji posterowej w kategorii I –prac o charakterze naukowo – badawczym. Temat pracy: "Określenie jakości powietrza atmosferycznego wzdłuż emitorów liniowych ze szczególnym uwzględnieniem zanieczyszczeń pyłowych".

Koszykarki

* 27 października 2010 - Wyróżnienie dla gimnazjum nr 19, które dołączyło do laureatów konkursu na najciekawsze obchody międzynarodowego roku różnorodności biologicznej ‘2010. Organizatorem konkursu było Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Konkurs posiadał rangę wojewódzką. Odznaczenie to jest zarazem potwierdzeniem innowacyjności metod nauczania i zaangażowania nauczyciela biologii pani Marii Wierzbickiej.

* 26 listopada 2010 w Gimnazjum nr 18 odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o cyklu książek o Harrym Potterze. Konkurs był rozgrywką zespołową i nasza szkoła zajęła 3 miejsce spośród 14 gimnazjów, które brały udział w tym konkursie.

* Patryk Maroszek IV miejsce w dyktandzie z języka angielskiego w LO im. J. F. Kennedy'ego W Katowicach.

* Błażej Wianecki II etap konkursu "Poliglota w gimnazjum " organizowanym przez VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Jana Długosza.

* II nagroda - Natalia Myszor - Konkurs Recytatorski Mały OKR - 10 marca 2011r.

* II nagroda - Natalia Myszor - V Wojewódzkie Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej - 16  marca 2011 r.

* III nagroda - Zuzanna Waloszczyk - Piosenki Aktorskiej, MDK Ligota - 17 marca 2011r.

* Aleksandra Zadora - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

* Dominika Orlikowska - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

* Paulina Eizerman - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

* Błażej Wianecki - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

* Klaudia Konkol - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

* Natalia Myszor - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowegoo z Matematyki

* Marcin Skrzyp  - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii

* Błażej Wianecki - II etap konkursu GeoMat

* Klaudia Konkol - II etap konkursu GeoMat

* Natalia Myszor - II etap konkursu GeoMat

* Agnieszka Sosgórnik - II etap konkursu GeoMat

* Szymon Kempa - II etap X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

* Daniel Dyjas - II etap X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

* Artur Dzierzawa - II etap X Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego

* Paulina Eizerman - II etap konkursu matematyczno-ekonomicznego "W świecie pieniądza"

* Kamil Sajnóg - II etap konkursu matematyczno-ekonomicznego "W świecie pieniądza"

* Michał Janecki - II etap konkursu matematyczno-ekonomicznego "W świecie pieniądza"

* Szymon Kempa - II etap konkursu "Mistrz Matematyki"

* Klaudia Konkol - II etap konkursu "Mistrz Matematyki"

* Natalia Myszor - finalistka konkursu "Mistrz Matematyki"

* Monika Cichoń - I miejsce w międzyszkolnym konkursie KARAOKE w klubie The Old Timers Garage

* Natalia Myszor -  III miejsce w międzyszkolnym konkursie KARAOKE w klubie The Old Timers Garage

* Paulina Eizerman - II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym GimAs

* Klaudia Konkol - II etap konkursu matematycznego GimAs

* Natalia Myszor - II etap konkursu matematycznego GimAs

* Natalia Myszor - FINALISTA w I Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Czterech Językach "DICTATION DICTADO DIKTAT DYKTANDO"

* ZESPÓŁ TWIST - I Miejsce w Przeglądzie Zespłów Tanecznych pod patronatem Przezydenta Miasta Mysłowice

* Magdalena Kocoń - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moje inspiracje twórczością Wisławy Szymborskiej" - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Marta Nowak - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moje inspiracje twórczością Wisławy Szymborskiej" - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Magdalena Piec - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moje inspiracje twórczością Wisławy Szymborskiej" - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Agata Rączka - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Moje inspiracje twórczością Wisławy Szymborskiej" - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Aleksander Chodura - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Ekologia" - V edycja - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Mateusz Borowik - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Ekologia" - V edycja - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Aleksandra Zadora - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie "Ekologia" - V edycja - strona www lub prezentacja multimedialna.

* Paweł Jagłowski - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie "Ekologia" - V edycja - strona www lub prezentacja multimedialna.

* ZESPÓŁ TWIST - I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tańca o puchar Wójta Gminy Bojszowy

* Paulina Eizerman - 45 miejsce (na 256) w Polsce i 277 (na 1586) w rankingu międzynarodowym w zawodach z logiki Genius Logicus

* Aleksander Chodura - I miejsce w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną w MS Power Point z okazji 90 Rocznicy III Powstania Śląskiego

* Magdalena Kocoń - III miejsce w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną w MS Power Point z okazji 90 Rocznicy III Powstania Śląskiego

* Daria Komander - wyróżnienie w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną w MS Power Point z okazji 90 Rocznicy III Powstania Śląskiego

* Marta Wiśniewska - wyróżnienie w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną w MS Power Point z okazji 90 Rocznicy III Powstania Śląskiego

* Adam Mrugacz - wyróżnienie w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną w MS Power Point z okazji 90 Rocznicy III Powstania Śląskiego

* Jakub Sikora, Agnieszka Jureczko, Kamil Sajnóg - III miejsce w drużynowym Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich

* Paweł Klisz, Marcin Skrzyp - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie o Uni Europejskiej

 

 
Rok szkolny 2009/2010

 

* Paulina Kempska - I miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym "Życie i twórczość Fryderyka Chopina"

* Aleksander Chodura - I miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym EKOLOGIA

* Krzysztof Szpaczyński - II miejsce w międzyszkolnym konkursie informatycznym "Życie i twórczość Fryderyka Chopina"

* Uczennice Gimnazjum nr 19 (III A) zajęły III miejsce w Mistrzostwach Katowice w koszykówce dziewcząt;

* Patrycja Czerniak IIIb -  tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego;

* Zespól taneczny „TWIST” - I Wyróżnienie w V Edycji Przeglądu Zespołów Tanecznych Szkół Gimnazjalnych pod Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice w 2010;

* Piotr Skowronek III A - Wyróżnienie w III Śląskim Konkursie Młodych Talentów, Laureat w V Przeglądzie Wokalno-Instrumentalnym "SOLO I W DUECIE";

 

 
Rok szkolny 2008/2009

 

* Michał Bizoń III C – III miejsce w konkursie międzyszkolnym: Dyktando z j.angielskiego organizowanym przez LO im.J.F.Kennedy’ego w Katowicach;

 

 
Rok szkolny 2007/2008

 

* Damian Kociuba III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii;

* Rafał Tkaczewski III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;

* Mateusz Szpaczyński III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;

* Tomasz Wilczek III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;

* Anna Matusiak II A - III miejsce drużyny w konkursie "Nasz region w zadaniach matematycznych";

* Piotr Kolebacz II C - III miejsce drużyny w konkursie "Nasz region w zadaniach matematycznych";

* Michał Bizoń II C - III miejsce drużyny w konkursie "Nasz region w zadaniach matematycznych";

* Damian Kociuba III B - LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki;

* Adrian Chałupka I D - III miejsce w finale konkursu "W świecie pieniądza";

* Marek Dziuk I D - II etap konkursu "W świecie pieniądza";

* Zuzanna Latocha I D - II etap konkursu "W świecie pieniądza";

* Marta Kwolek III C - III etapWojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego - FINALISTKA;

* Roksana Krotla III C - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego;

* Damian Kociuba III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki;

* Roksana Krotla III C - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Marta Soczawa III C - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Rafał Tkaczewski III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Martyna Świerkot III C - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Damian Kociuba III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Michał Bizoń II C - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego;

* Maja Mordak III B - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii;

* Damian Kociuba III B - I miejsce w konkursie "Mistrz Matematyki 2008" na Uniwersytecie Śląskim;

* Rafał Tkaczewski III B - finał konkursu "Mistrz Matematyki 2008" na Uniwersytecie Śląskim;

* Damian Kociuba III B - I miejsce w konkursie Gimas;

* Rafał Tkaczewski III B - II etap konkursu Gimas;

* Anna Matusiak II A - II etap konkursu Gimas;

* Zespół TWIST - 1 miejsce w II Przeglądzie Nowoczesnych Formacji Tanecznych w Katowicach;

* Zespół TWIST - Wyróżnienie  na III Przeglądzie Zespołów  Tanecznych  Szkół  Gimnazjalnych Pod Patronatem  Prezydenta Miasta Mysłowice;

* Piotr Orleański I A – tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie ogłoszonym w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

 

 
Rok szkolny 2006/2007

 

* Malwina Pawlik III B - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii;

* Malwina Pawlik III B - 3 miejsce w międzyszkonym konkursie "Katowice - Moje miasto" organizowanym przez Gimnazjum nr 11 w Katowicach;

* Michał Żemła III A - II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii;

* Paulina Gaik III A – II miejsce w I Mistrzostwach Katowic Szkół Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim;

* Martyna Szymkowiak III B - tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii;

* Agnieszka Szuszkiewicz III c – tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego;

* Michał Żemła III A – tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii;

* Michał Żemła III A – tytuł „Taona” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2007”;

* Michał Żemła III A i Damian Kociuba II B otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”;