SIEDEM CUDÓW 19-STKI czyli dlaczego warto przyjść do naszego gimnazjum

1. Po pierwsze, szkoła położona jest w spokojnej dzielnicy Katowic – w Ochojcu - z dala od ruchliwej ulicy. Śmiało można stwierdzić, że dookoła panuje błoga cisza, co wpływa na koncentrację młodych ludzi, którzy mają możliwość skupienia się na lekcjach.

2. Po drugie, nasza szkoła jest mała, kameralna, panuje w niej miła i życzliwa atmosfera.

3. Po trzecie, nasi uczniowie doskonale zdają egzaminy zewnętrze, zawsze powyżej średniej krajowej, powiatu i województwa, bez problemów dostają się do wymarzonych szkół średnich.

4. Po czwarte, nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy sportowe nie tylko na szczeblu polskim ale również międzynarodowym.

5. Po piąte, uczniowie naszego gimnazjum zajmują wysokie miejsca w różnych konkursach m.in. wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

6. Po szóste, w naszej szkole działa zespół taneczny Twist, który swoimi występami uświetnia liczne imprezy na terenie województwa śląskiego.

7. Po siódme, przy naszej szkole obecnie powstaje hala sportowa, z której na co dzień będą korzystać gimnazjaliści.

A teraz okazuje się, że cudów jest więcej, gdyż nasza szkoła może pochwalić się szeroko rozwinięta współpracą ze środowiskiem lokalnym.

Na koniec zapraszamy na SPACER PO NASZYM GIMNAZJUM

Przekraczając próg naszej szkoły, od razu znajdujemy się na parterze, na którym mieści się gabinet pani dyrektor Ireny Denickiej, gabinet pana wicedyrektora Roberta Maniury oraz sekretariat promieniujący uśmiechem pani Beatki. Na parterze znajduje się również sala matematyczna, siłownia i pracownia zajęć artystycznych.

Na pierwszym piętrze w dużej mierze rządzą panie humanistki, gdyż są tutaj dwie pracownie języka polskiego, sala z języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Nie można jednak pominąć bardzo dobrze wyposażonej pracowni geograficznej oraz fizycznej, a także dwóch nowoczesnych pracowni do nauki informatyki.

Drugie piętro jest jak balsam dla duszy, bowiem warto odwiedzić każdego dnia szkolną bibliotekę połączoną z czytelnią oraz „pokój pomocnej dłoni”, czyli gabinet pani psycholog, jednak nie brak tu również doskonale wyposażonych pracowni, między innymi z: chemii, biologii, historii, języka polskiego i języka angielskiego.

Naszą wędrówkę po szkole koniecznie należy zakończyć w sklepiku szkolnym, w którym zawsze można się posilić.

Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, jaką szkołę wybrać, to pamiętaj, że tylko w naszym gimnazjum odnajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz zarówno dla duszy jak i dla ciała.